AVANGARDE KOLTUK TAKIMLARI - Tibasin Mobilya Blog Sayfası inegöl Bursa

AVANGARDE KOLTUK TAKIMLARI

AVANGARDE KOLTUK TAKIMLARI

Avangarde kelimesi Fransızca'dan türetilmiş olup yenilikçi anlamına gelmektedir. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye'de de büyük ilgi gören avangarde mobilyalar, yenilikçi mobilyalar anlamını taşır. Avangarde koltuk takımları bu açıdan kişinin yenilikçi tarzına uygun modeller barındırmaktadır. Avangarde koltuk takımları; ikili koltuk, üçlü koltuk veya tekli koltukların bir araya getirilmesiyle oluşmaktadır.

Avangarde Koltuk Takımları Özellikleri

Avangarde koltuk takımları; modern çizgilere bürünmüş, sadeleştirilmiş, oyma oranı az olan, parlaklığı yüksek, beyaz rengin belirgin olduğu tasarımlardan oluşur. Tasarımlarında detaylar azdır. Bu koltuk takımlarının malzemeleri klasik mobilyaya kıyasla daha azdır. Ancak, kullanılan kumaş türleri açısından oldukça fazla çeşide sahiptir. Modern kumaşlar, Osmanlı dönemi desenlerine sahip kumaşlar, kadife kumaşlar veya baskılı kumaşlara sahip koltuk takımlarına rastlanılır. Avangarde koltuk takımlarının en dikkat çeken özelliği; altın rengindeki şık desenleridir. Modern desenler, koltuk tasarımını minimalist bir havaya sokmaktadır. Bu desenler, genellikle Osmanlı dönemi motiflerini barındırır. Bu desenlerde aşırı oymaya ve desenlere yer verilmez. Avangarde koltuk takımlarında beyaz parlak lake boya sıklıkla kullanılmaktadır. Hatta bu boya avangarde mobilyanın belirleyici özelliğidir.

Avangarde Koltuk Takımları Nerelerde Kullanılır?

Avangarde koltuk takımları; şıklığı, zarif desenleri ve geçmişle geleceği sentezlemiş görüntüsüyle sıklıkla tercih edilmektedir. Avangarde koltuk takımlarında tarihi öğelerle günümüzün zarif çizgileri buluşmuştur. Bu koltuk takımları hem nostaljik hem de futuristik alanlarda kullanılabilmektedir. Avangarde koltuk takımları ; içerisinde hem retro doku hem de geleceği yansıtan zarif çizgiler barındırır. Bu sebepten; hem şık hem modern hem de kalıcı bir rahatlık sunmaktadırlar. Bu koltuk tasarımlarının yapısında tarihin her dönemini aydınlatan motiflerle beraber, yeni nesillere hitap eden popülist imajlar bulunmaktadır. Bu koltuk takımlarını evinizin oturma odası ve salonunda kullanabileceğiniz gibi, ofis veya stüdyo ortamlarında da kullanabilirsiniz. Avangarde koltuk takımları; tüm yaşam alanlarının mimari ve iç mekan tasarımlarına uygun modeller barındırmaktadır. Hem malzeme olarak hem de tasarım olarak modern veya retro yaşam alanlarına uygun çeşitleri vardır. Avangarde koltuk takımları sayesinde hem kullanışlı hem de göz zevkine hitap eden mobilyalara sahip olursunuz.

Benzer İçerikler :


Salon Takımları 2018

479

12 Haziran 2018

CHESTER KOLTUK TAKIMLARI

414

21 Haziran 2018

Modern Koltuk Takımları

1.777

21 Haziran 2018