DUVAR ÜNİTELERİ - Tibasin Mobilya Blog Sayfası inegöl Bursa

DUVAR ÜNİTELERİ

DUVAR ÜNİTELERİ

Duvar üniteleri; gelişen teknolojiyle birlikte ortaya çıkmış popüler bir ev mobilyasıdır. Geçmişte herkesin evinde gümüşlükler ve televizyon sehpaları bulunurdu. Ancak, gelişen teknolojiyle beraber televizyonların boyutları da büyüdü. Bu yüzden, televizyonlar sehpalara sığmamaya başladı. Ayrıca, evde koşturan çocukların televizyon sehpasına çarpıp cihaza zarar verme ihtimali de artınca televizyon sehpaları işlevini yitirmeye başladı. Bununla birlikte, deprem ihtimaline karşın herkes ev eşyalarını sabitlemenin gereğine inanmaya başladı. Bu yüzden plazma televizyonların sabitlenmesini sağlayacak bir mobilya ihtiyacı doğdu. Duvar ünitesi, tam olarak bu ihtiyaçtan ortaya çıkmış televizyon sehpasından daha kullanışlı ve estetik bir ev mobilyasıdır.

Duvar Üniteleri Ne Amaçla Kullanılır?

Duvar üniteleri sadece plazma televizyon koymak için tasarlanmış ürünler değildir. Duvar ünitesi modelleri; zarif, hoş ve rahatlık yaratan dekorasyon ürünü olarak tercih edilmektedir. Günümüzde insanlar, mobilya seçimi sırasında salon takımı içerisine duvar ünitesi modellerini de katmaktadırlar. Duvar üniteleri, geçmişin vitrini olarak düşünülebilir. Duvar üniteleri; kitaplık ve büfe olarak kullanılabilirler. Uygun tasarım ve modeldeki duvar üniteleri, cam eşyaların da koyulabileceği gümüşlük olarak tercih edilmektedirler. Duvar üniteleri sayesinde, LCD ve plazma televizyonu iç bölüme alınarak evlerdeki dağınıklık giderilmiş olur. Duvar üniteleri çekmece, dolap ve raf bölümlerinin fazla olması açısından kullanışlıdır. Duvar üniteleri portatif olarak üretilirler. Bu sayede kurulumu ve toplanmaları oldukça rahattır.

Duvar Üniteleri Hangi Odalarda Nasıl Kullanılmalıdır?

Duvar ünitesi kullanılacak salonun veya odanın kullanım açısından amacını iyi belirlemiş olmalısınız. Duvar üniteleri oturma odasında kullanılacak ise mutlaka odanın büyüklüğüyle orantılı bir seçim yapılmalıdır. Odanın büyüklüğüne uygun bir duvar ünitesi satın alınırsa bu durum odadaki hareket alanını kısıtlar. Ayrıca, duvar ünitesi yaşam alanınızdaki diğer mobilyalarla uyum içerisinde olmalıdır. Duvar ünitesinin bulunduğu yaşam alanına ait bir görüntüde olması lazımdır. Duvar ünitelerini küçük odalarda kullanacaksanız sadece duvara sabitleniyor olması ve alan boşluğu yaratması yeterlidir. Büyük salonlarda duvar ünitesi kullanacaksanız duvara sabitlenmesiyle birlikte içerisinde ekstra aksesuarlar barındıran modellerini tercih etmelisiniz. Bu sayede hem alandan tasarruf edersiniz hem de yaşam alanınız derli toplu bir görüntüye kavuşur.