KÖŞE KOLTUK TAKIMLARI - Tibasin Mobilya Blog Sayfası inegöl Bursa

KÖŞE KOLTUK TAKIMLARI

KÖŞE KOLTUK TAKIMLARI

Köşe koltuk takımları; farklı dekorasyon tarzlarına ve farklı ev tiplerine uygun üretilmişlerdir. Bu yönleriyle, oturma odasının ve salonun vazgeçilmez unsurları arasındadırlar. Salonda köşe koltuk takımı kullanmak isteyenler geniş hatlı modelleri tercih ederken; misafir odasında köşe koltuk takımı kullanacaklar ise sandıklı ve yataklı köşe koltuklar arasından seçim yapmaktadırlar. Köşe koltuk takımı tercihi yaparken mutlaka yaşam alanınızla uyumlu olmasına ve fonksiyonlarına önem vermelisiniz.

Köşe Koltuk Takımları Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Köşe koltuk takımları tercihi yapılırken yaşam alanının dekorasyonuna uygun renklerde ve dokularda olmasına özen gösterilmelidir. Bu sayede, kişinin salondaki yaşamı bir hayli ferahlayacaktır. Köşe koltuk takımlarının son yıllarda bu kadar popüler olmasının sebebi, geniş oldukları halde kimsenin bulunduğu alanı bölmeden evin ortamına rahat ve huzur dolu bir hava katmasıdır.

Köşe koltuk takımı seçilirken duvarın ve zeminin rengi dikkate alınmalıdır. Köşe koltuklar yaşama alanlarında duvara dayalı şekilde kullanılırlar. Bu yüzden, duvar rengiyle uyumlu olmalı ve dekorasyon bütünlüğünü bozmamalıdırlar. Ayrıca, köşe koltuğunun kumaş seçimi de dikkate alınmalıdır. Örnek vermek gerekirse; desenli bir model tercih edenlerin halılarının da düz renkler barındırması gerekir.

Köşe Koltuk Takımları Modelleri

Pofuduk ve konforlu köşe koltuklar, rahatını bozmak istemeyenlerin en çok tercih ettiği köşe koltuk takımları modelleri arasındadır. Bu model, geniş salonlarda kullanılmaktadır. Bu modellerin kumaş seçimlerinde natürel renklerin tercih edilmesi daha şık olacaktır. Ayrıca, kumaşların leke tutmaması ve silinebilir olmasına dikkat edilmelidir. Bununla birlikte, koltuğun yerden yüksekliğine önem verilmelidir. Çünkü, yumuşak hatlı köşe koltuklarda oturma yumuşaklığı diğerlerine nazaran biraz daha düşük olduğundan sizi yerde oturuyormuş gibi hissettirebilir.

Yataklı ve sandıklı köşe koltuklar rahatlık bakımından sizlere birçok avantaj sağlar. Misafir odasında ya da tv odasında köşe koltuk kullanmak isteyenler, yatağa dönüşebilen koltuk modellerini tercih ederek mekandan tasarruf etmektedirler. İnsanlar, evlerinin en küçük odasını tv ya da misafir odası olarak kullandıkları için bu odalarda mini köşe koltukları tercih etmek daha avantajlı olacaktır. Ahşap detaylı köşe koltuklar ise sıradışı model arayanlar tarafından tercih edilir.