Modern Yemek Odaları - Tibasin Mobilya Blog Sayfası inegöl Bursa

Modern Yemek Odaları

Modern Yemek Odaları

Yemek odaları dendiğinde ilk olarak aklımıza gelen ağır görünümlü ve dekoratif işlemeli mobilyalar, son dönemlerde yerini modern çizgilere sahip, şık ve zarif modern yemek odaları tarzına bırakmıştır. Klasik yemek odalarındaki ahşabın ağır ve kasvetli görüntüsü, ortamları da normalde olduğundan daha ağır bir havaya büründürmektedir. Bu noktada günümüzde daha sık tercih edilmeye başlanan modern tarzda dekore edilen yemek odaları, ortamı olduğundan daha ferah ve şık göstermektedir.

Modern Yemek Odalarının Özellikleri

Modern yemek odaları, klasik yemek odalarının aksine çok daha şık ve zarif bir görüntü sunmaktadır. Klasik mobilyalara göre çok daha hafif olan modern mobilyalar, sandalyesinden masasına, konsolundan aynasına kadar çok sade çizgilerle üretilmektedir. Bu mobilyalarda desenler ve motifler tercih edilmemekte, canlı renkler ve renklerin uyumu ön plana çıkarılmaktadır. Bu yemek odalarında, alışılagelen sandalye, masa, konsol ve ayna görüntüleri yerini çok daha farklı tarzlarda dizayn edilmiş, özgün mobilyalara bırakmaktadır. Farklı tasarım ve çizgilerden oluşan modern tarzda yemek odaları, kişilerin zevklerini ve beğenilerini de en ince ayrıntısına kadar yansıtmaktadır. Modern tarzda kullanılan tüm parçalar, farklı ve özgün tarzda üretilen tasarım ürünleri olarak göze çarpmaktadır. Yemek odası takımının tüm parçalarının renk ve biçim uyumu, zarif çizgileri ile bir bütün haline gelmekte ve bulundukları ortamın çok farklı bir havaya bürünmesini sağlamaktadır.

Modern Yemek Odalarının Öne Çıkan Farkları

Modern yemek odaları, diğer tüm tarzlardan farklı tasarımlara sahiptir. Geçmişten günümüze klasikleşen yemek odası tanımını değiştiren modern tarz, sandalyelerden aynaya kadar daha önce tasarlanmamış modelleri sunmaktadır. Klasikleşen konsol üstü ayna modelini dahi, çok farklı şekilerde dizayn ederek sunan modern tarz mobilyaları, her parçasında farklılığı ve modernliği hissettirmektedir. Masaların ve sandalyelerin farklı dizaynları, konsolların bambaşka tasarımları ve vitrinlerin olağan dışılığı ile diğer tüm mobilya tarzlarından ayrılmaktadır. Bu tarz, taşımış olduğu modern, sade, şık ve sıra dışı çizgilerle, farklı tarzları seven kişilerin tüm zevklerini ve beğenilerini yansıtmaktadır. Ayrıca, kullanıldıkları ortamın havasını da çok daha modern ve sıra dışı bir görüntüye kavuşturmaktadır.

www.inegolmobilya16.com

Benzer İçerikler :


Country Yemek Odaları

1.105

21 Haziran 2018

Avangarde Yemek Odaları

705

21 Haziran 2018